Robert Furs
Akordeonista

Biografia

Robert Furs - akordeonista, pianista, dyrygent.

Ukończył klasę akordeonu w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury i Edukacja Muzycznej, a także Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym specjalność Akordeon pod kierunkiem prof. Elżbiety Rosińskiej.

Brał udział w następujących kursach mistrzowskich:

Robert Furs jest popularyzatorem akordeonu jako instrumentu solowego. Jest założycielem i liderem takich zespołów jak: Furs Music Duo, Deja Vu, Acoustic Klezmers, i FURS Trio. Współpracuje z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym i innymi organizacjami kulturalnymi w regionie.

Jest czterokrotnym laureatem Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg oraz Stypendium „Promocje” Elbląskiego Towarzystwa Artystycznego.

Artysta jest animatorem życia kulturalnego w Elblągu, a także poprzez swoją pracę pedagogiczną propagatorem muzyki wśród dzieci i młodzieży. Od 2000-ego roku prowadzi w Elblągu Szkołę Muzyczną FURS MUSIC.

Wykonawca prezentował swój dorobek artystyczny na koncertach w kraju i za granicą. Współpracował między innymi z Filharmonią Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Akordeonista jest wykonawcą muzyki klasycznej, a także muzyki rozrywkowej z nurtu estradowego.

Robert Furs jest autorem płyt „ELECTRIC RADIATOR” , „THE SOUND OF FRANCE” , „IN TANGO” oraz „FURS ACCO” w której zawarł swoje dotychczasowe doświadczenia muzyczne, a także przedstawił swoje umiejętności techniczne i interpretacyjne. Ta ostatnia płyta została wydana w Europie pod tytułem „CLASSICAL ACCORDION”.

Robers Furs biografia